Google Pingwin 2.0 wprowadzony 22 maja 2013

Kilka godzin temu Matt Cutts, szef działu zwalczania spamu w Google, poinformował o uruchomieniu zapowiadanej wcześniej aktualizacji algorytmu wyszukiwarki – Pingwin 2.0. Jest to czwarta potwierdzona aktualizacja, przy czym pierwsza od kwietnia 2012 roku polegająca na zmianie algorytmu Pingwina a nie tylko uaktualnieniu danych.

matt

Od kilku dni większość specjalistów SEO informowało o znaczących zmianach pozycji swoich stron. Pojawiły się domysły, że winę za wahania ponosi Domain Crowding Update (zmiana mająca na celu usunięcie z SERPów zwielokrotnionych wyników z jednej domeny), jednak dzisiejsze oświadczenie rozwiewa te wątpliwości.

Cutts poinformował, że zmiana jest widoczna dla 2,3% fraz w języku angielskim oraz, że aktualizacja została już zakończona na witrynach we wszystkich językach na świecie. Ilość fraz dotkniętych zmianą ma zależeć od ilości spamu w poszczególnych językach.

Poniżej film w którym Cutts zapowiada czego powinniśmy się spodziewać w następnych miesiącach jeżeli chodzi o zmiany algorytmu:

Komentarz
  1. 8 lat ago

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>